Váš nákupný košík je prázdny!

Luis Suarez otvára dvere do FC Barcelona Exit a Club sa vracia d

Uruguajský piaty najúspešnejší líder na svete po reprezentácii La Celeste pri najmenej 113 príležitostiach, útočník FC Barcelona vyhral Copa America 2011 so svojím malým juhoamerickým národom po tom, čo ich priviedol do semifinále majstrovstiev sveta v Južnej Afrike v roku pred.
 
Narodil sa v Salte, malom meste so 100 000 obyvateľmi na hranici s Argentínou, na prelome roku 1987 - len tri týždne pred ním aj frontový partner Edinson Cavani - jeho futbalová cesta sa začala v Sportivo Artigas.
 
Vo veku siedmich rokov sa však presťahoval so svojimi rodičmi a šiestimi bratmi do hlavného mesta Montevideo, kde hral v Urreta FC a potom ho ako šestnásťročný vyzdvihol jeden z dvoch najväčších odevov v krajine, Nacional.
 
Po úspešnom prechode cez Groningen, Ajax a Liverpool smerovali Atlantik krátko po dosiahnutí plnoletosti. V piatok Nol, kde je legenda z Barçy a štvrtý najvyšší strelec v historických knihách končiacich Laszlom Kubalou, uvideli úspešné pasáže cez Groningen, Ajax a Liverpool. Ciele.
 
Jeho zmluva, ktorá vyprší v lete roku 2021, Suarez, ktorý bude dovtedy 34, má v dohode jedinečnú klauzulu, o ktorej zverejnil podrobnosti o RAC1 koncom februára.
 
„Existuje možnosť, že ak zahrám 60% hier, ktoré mám k dispozícii na budúci rok, automaticky sa obnovím,“ vysvetlil. „Som tu šťastná a moja rodina je tiež. Ja som tam, kde som vždy chcel byť a cítim sa užitočný, ale rozhodnutie musí prísť z klubu. Chcem tu zostať, ale to nezávisí od mňa, “zdôraznil.
 
Tento týždeň podporuje veterán Lautaro Martinez, jeho dediča dedičstva, ktorý je najvyšším terčom Blaugrany z Inter Milána a ktorý sa Suarez môže pochváliť „veľkým pohybom“. Po sezóne 2021/2022 však veterán pravdepodobne nebude dlho čakať na Camp Nou. ak nedôjde k východu skôr.
 
Uruguajský tímový kolega Nicolas Lodeiro, ktorý bol predtým v spojení s Inter Miami v Davide Beckhame, tiež dúfa, že ho vyhodí do Seattle Sounders.
 
„Chce prísť do MLS,“ uviedol Loderio odvážne v novembri 2019. „Luis sa ma vždy pýta na ligu. Jeho snom bolo hrať za Barcelona. Hrá na výbornej úrovni a cíti sa dobre, “dodal.
 
"Skôr alebo neskôr príde do MLS." Dúfajme, že, “pokračoval Lodeiro, než zopakoval svoje tvrdenie. „Má rád ligu. Vždy sa ma na to pýta. Prial by som si, aby mohol hrať aj za Seattle Sounders, hoci to môže byť náročnejšia úloha. “
 
Po víkende sa však ukázalo, že bývalý kolega Suarezovej v medzinárodnej šatni by sa s ním mohol zísť, iba v tomto prípade na domácej pôde v spoločnej vlasti.
 
"Hovoril som so Suarezom a povedal, že ak som trénerom Nacionalu, mohol by sa vrátiť," povedal Sebastian Abreu pre miestnu rozhlasovú stanicu 890.
 
Pozoruhodný 43-ročný hráč-manažér v Bostone River, kde Barça prijal svojho začínajúceho centra späť späť Ronalda Arauja, Abreu iba začal svoju kariéru ako taktik a je nepravdepodobné, že by sa čoskoro ujal funkcie.
 
Ale o dva roky alebo dokonca po tom, čo Suarez urobil v USA stintu, ktorý vie, či dvojica znova prejde cestu.