Váš nákupný košík je prázdny!

Liverpool a Manchester City plne držia kľúč v strede stredu

Je to všetko o plných chrbtoch, ale v súčasnosti je vždy o plných chrbtoch. Z taktického hľadiska je pravdepodobné, že nedeľné stretnutie medzi Liverpoolom a Manchester City bude pravdepodobne riešiť Trent Alexander-Arnold proti Aymeric Laporte a Andy Robertson proti Kyleovi Walkerovi - a ak nie, bude to preto, lebo Pep Guardiola sa rozhodla vziať na tento boj. Pozorovanie Jack Charltonu po Svetovom pohári v roku 1994, ktoré sa stalo najdôležitejšou pozíciou na ihrisku, sa zdá byť múdrejší.
 
Full-backs, Louis Gaal tvrdí, sú kľúčom k Guardiola. Najväčší rozdiel medzi futbalom, ktorý praktizoval s Guardiola v jeho strede v Barcelone v 90-tych rokoch a ktorý hral City teraz, povedal v rozhovore pre The Legacy of Barcelona, ​​"je to, že veľa krát má dve plné chrbty pred hlavnými obrancami. Guardiola má veľké riziko, a preto môže stratiť. Priestor za sebou je príliš veľký pre stredných obrancov a nemá takýchto rýchlych centrálnych obrancov.
 
"Vždy som mal to tak, že keď sa pravá plná chrbta stúpa, ľavá strana chrbta musí stlačiť. Problémom [Guardiola] je, že priestor za obranou bude väčší. Môžete to využiť, keď máte individuálnych hráčov, ktorí môžu hrať pod tlakom Manchester City. Liverpool to urobil - prechod na Salah alebo Firmino a potom sú preč. "
 
To vysvetľuje zjavný paradox mesta, ktorý priznal najmenšie góly v lige minulú sezónu a ešte niekedy - konkrétne dvakrát v Anfield proti Liverpoolu, v druhej polovici doma proti Manchester United a občas v Ligy majstrov preč v Šachtere av oboch zápasí proti nepríjemnému podozrivému Maurizio Sarriho z Napoli. Tlmia svojich protivníkov tým, že ich držia loptu, ale môžu bojovať proti súperom, ktorí nie sú ohromení ich tlačou.
 
Guardiola údajne pracuje na tvaroch a nových vzorkách hry, keďže sa usiluje o ďalší pokrok v Ligy majstrov, ale doteraz len málo v skupinových hrách naznačuje, že problémy boli vyriešené. Lyon rozrušil mesto stlačením a donútil ich k chybám; Hoffenheim napadol známe slabiny medzi centrálnymi obhajcami a plnými chrbtami.
 
Bolo to pravdepodobne uvedomenie si toho potenciálneho nedostatku, ktorý viedol Guardiulu v minulom roku, aby vynechal Raheem Sterlinga a nasadil Ilkaya Gündoğana v odstúpenej roli na pravej strane v prvej etape semifinále Ligy majstrov. To by chránilo Walkera a pomohlo City udržať loptu a ovládať hru, aby sa zabránilo Liverpoolu generovať hlavu zúrivosti, ktorá priniesla tri góly za deväť minút v liga hry v Anfield tri mesiace predtým.
 
Takáto zmena je znakom Guardiola, silou, ktorá sa môže stať slabosťou. Súčasťou jeho génia je jeho neustála flexibilita a ochota prispôsobiť sa, ale existujú príležitosti, keď sa zdá, že premýšľal o veciach. Bude si vedomý toho, že Jürgen Klopp je jediný tréner, s ktorým sa stretol viac ako trikrát a ktorý má voči nemu pozitívny záznam a ktorý by mohol viesť k zmene.
 
Ak existuje, je pravdepodobné, že príde na políčku, a to len v dôsledku nedostatku možností hrať ako ľavá krídla. S Benjamina Mendyho a Fabianom Delphom je najpravdepodobnejším kandidátom na ľavú stranu obrany Laporte. Jednou vec je tlačiť mobilného stredného obrancu do služby ako ľavý chrbát, iný, aby ho hral ako krídelko. Existuje možnosť použiť Leroy Sane ako krídelko, ale aj Guardiola, čo je pravdepodobne príliš odvážny krok.