Váš nákupný košík je prázdny!

Juve break Bergamo kliatba v víťazstve zozadu

Mesto Bergamo nebolo v poslednom čase pre Juventus milé. Áno, Juve odišla do svojho popoludňajšieho výkopu proti Atalante, ktorý im nestratil ligový zápas od roku 2001, ale ich nedávnejšia história bola problematická. Vyhrali iba jeden z piatich výletov k tomu, čo je dnes oficiálne známe ako štadión Gewiss. Najnovšia z týchto hier bola určite najťažšou časťou tohto behu, keď boli Bianconeri v januári štvrťfinále Coppa Italia porazení 3: hra, ktorá bola viac ako čokoľvek iné skutočným signálom, s ktorým sa stretol Massimiliano Allegri klub sa pravdepodobne chýli ku koncu.

Oveľa lepšia myseľ ako Pep Guardiola nedávno porovnávala hranie Atalanty s neželanou návštevou u zubára - a jeho tím práve zaslepil tím Giana Piera Gasperiniho. Táto hra bola vždy nepríjemná. Keď sme vydali plány v júli, dokonca sme ho uviedli ako jedno z piatich najzaujímavejších zápasov spoločnosti Juve. Keby sa niekedy pozrel na papier, ako by Inter mal šancu dostať sa späť do vedenia, tak to bolo.

Hra dodržala svoju fakturáciu. V obidvoch tímoch chýbali vplyvní hráči a búrlivá búrka iba zvyšovala zložitosť. Juve dominovali dlhé úseky každej polovice a museli vydržať skoré striedanie zranení, ale Wojciech Szczesny a pevný chrbtový riadok obmedzili škody - čo v polčase mohlo byť významné - a po zaostávaní sa im podarilo nájsť ďalšie zariadenie. v počiatočných fázach druhej polovice. Dva góly za 8 minút, ktoré vzniesol povstalec Gonzalo Higuain, a perfektný protiútok, ktorý skončil hráč Paulo Dybala, zastavil hru na hlave a Juve vyšla z víťazstva z jednej z najdôležitejších hier mladej sezóny.

Bodka 3-1 - prvýkrát, keď Juve vyhrala hru Serie A o viac ako gól za takmer dva mesiace - určite lichotila návštevníkov. Ale toto je druh hry, ktorú víťazi víťazia a body sa stali ešte dôležitejšie po tom, čo Inter prešiel cez Turín neskôr v deň.