Váš nákupný košík je prázdny!

Cristiano Ronaldo zachránil Juventusa, keď Real Madrid zasiahol

Cristiano Ronaldo zachránil Juventusa, keď jeho trest vyniesol sotva zaslúženú výhru 2-1 nad Janovom na štadióne Allianz.

Juventus musel reagovať na víťazstvo Internazionale v Brescii o 24 hodín skôr, aby sa vrátil na prvé miesto, a 36. minúta v záhlaví Leonarda Bonucciho poslala správnu cestu.

Christian Mizick Christian Kouame oklamal Juveho brankára Gianluigi Buffona, keď sa Janov vyrovnal o štyri minúty neskôr, ale prepustenie Francesca Cassatu po polčase dalo hostiteľom opäť navrch. Nedokázali si spočítať výhodu svojich zamestnancov a stratili ju, keď v 86. minúte videl náhradník Adrien Rabiot červenú.

Ronaldo bol v ofsajdu, keď loptu chytil do siete hlboko do času zastavenia - napriek tomu ho následne chytil Antonio Sanabria v krabici a neurobil chybu s jeho pokutou, čím sa ušetril červenavý červ.

Atalanta udržiavala tri najsilnejšie súperi v Neapole tak, že donútila 2-2 remíza na štadióne San Paolo. 16. minúta, ktorú Nikola Maksimovic vyrazil z kríža Josého Callejóna, krátko priviedla Neapol so svojimi bývalými hosťami na tretie miesto, ale Remo Freuler sa vyrovnal krátko pred polčasom.

Arkadiusz Milik, ktorý sa v polovici prvého polčasu dostal do vedenia, obnovil náskok Neapola tým, že v 72. minúte prehodil loptu Fabian Ruiz. Josip Ilicic však porazil pascu ofsajdu, aby vyrovnal štyri minúty od času, a slovinčine bol potom zamietnutý výherca v čase zastavenia.

V Španielsku Real Madrid prehnal okolo klubu Leganés 5-0 v Santiagu Bernabéu, aby udržal tlak na vodcov La Liga v Barcelone. Real, porazil 1-0 na Real Mallorca v ich poslednom ligovom výlete - trvalo len sedem minút na otvorenie bodovania cez brazílsky útočník Rodrygo. Nemecký záložník Toni Kroos čoskoro rýchlo preletel domov na najbližšom stanovišti.

V 24. minúte Sergio Ramos strelil pokutový kop pri druhom pokuse po tom, čo jeho počiatočný kop zachránil Juan Soriano, ktorý bol VARom vylúčený z hry. Po 20 minútach hry mal Karim Benzema šancu zaslúžiť gól.

Náhradník Luka Jovic strelil svoj prvý ligový gól od letného presunu peňazí z Eintrachtu z Frankfurtu nad Mohanom, keď počas zastavenia v hlave smeroval naspäť. Real sa uzavrel až k bodu vodcov Barcelony, oba kluby odohrali 10 zápasov.

Valencia bojoval späť, aby získal 1-1 proti Seville v Mestalle. Lucas Ocampos dal návštevníkom vedenie v prvej polovici času zastavenia. Los Che si myslel, že sa vyrovnali v 75. minúte, ale Manu Vallejo videl, že jeho úsilie je vylúčené mimo ofsajdu. Hráč Ruben Sobrino sa však ujal vedenia v 10. minúte, keď sa z priameho kopu dostal z priameho kopu.