Váš nákupný košík je prázdny!

Bayern Mnícher nepodpíše ďalšieho krídla so zranením Kingsley Co

Bayern Mníchov otvoril sezónu 2018-19 Bundesligy v piatok s víťazstvom nad Hoffenheimom futbalove dresy pre deti. Napriek trom bodom, nie všetko prebehlo podľa plánu pre šampiónov. Tesne pred polčasom, Kingsley Coman opustil ihrisko s zrejme vážne zranenia členku.
 
Kľúčom k tomu sa dostal neskutočný výzvou obrancu Nico Schulz z tímu Hoffenheim. Francúzsky ľavý členok bol zachytený pod jeho značkou a výsledok bol zničujúci.
 
Podľa oficiálneho vyhlásenia klubu Coman utrpel väzivo v jeho členku, to isté zranenie, ktoré udržalo jeho vedľajšie postavenie na veľkú časť minulého roka. Generálny riaditeľ spoločnosti Bayern Karl-Heinz Rummenigge tiež potvrdil podrobnosti o zranení svojho hráča a vysvetlil, že bude musieť podstúpiť operáciu na pomoc pri jeho zotavení.
 
Comanova zranenie je skutočnou ranou pre bavorov, ktorí očakávali od mladého Francúzka veľa vecí. Bol jedným z najzaujímavejších hráčov, ktorí sa dostali do tejto sezóny a mohli byť dokonca vyčlenení na sezónu výletov. Nielenže je to zranenie zničujúce pre začínajúcu kariéru Comana, ale aj pre Bayern Mníchov.
 
Bavorovia majú v týchto radách iba tri pravé krídla; Alphonso Davies sa do klubu nemôže pripojiť až do januára.
 
Napriek svojmu zjavnému nedostatku skutočných krídeliek sa Bayern nezaoberá prenosovým trhom a nájde náhradu za zraneného Comana, povedal reportér Sport Bild Tobias Altschaffl. Klub bude namiesto toho držať Robben, Ribery, Gnabry a hrá ostatní - Muller, James, Goretzka - ako widemen.
 
Našťastie Coman zranenie prichádza práve na začiatku sezóny Barcelona Dresy Futbalove, skôr než do poslednej etapy. Bavorský súčasný zbor hráčov by mal stačiť, aby ich mohol vidieť počas troch mesiacov bez francúzskeho prezidenta.