Váš nákupný košík je prázdny!

Barcelona predpovedá ročné príjmy v tejto sezóne takmer 900 mili

Barcelona predpovedajú, že ich ročné príjmy budú v sezóne takmer 900 miliónov eur, keďže sa stále viac približujú k cieľu stať sa prvým klubom, ktorý prelomí 1 miliardu eur.
 
Katalánsky klub oznámil rekordný príjem vo výške 708 miliónov eur za sezónu 2016-17 začiatkom tohto roka - o 13 miliónov eur vyšší, než sa odhadovalo v tomto čase v minulom roku, čo predstavovalo zvýšenie o takmer 88 miliónov eur v predchádzajúcej sezóne.
 
Prezident Josep Maria Bartomeu povedal, že do roku 2021 chce dosiahnuť 1 miliardu EUR a predpokladaný nárast príjmov vo výške 189 miliónov EUR by to urobil veľmi realistickým cieľom.
 
"Rada schválila rozpočet na sezónu 2017-2018," povedal hovorca Josep Vives na tlačovej konferencii v stredu. "Tento rozpočet odráža predpokladaný rekordný príjem vo výške 897 miliónov eur."
 
Barcova pokladňa bola posilnená v tejto sezóne novou sponzorskou zmluvou s Rakutenom.
 
Japonská spoločnosť prevzala spoločnosť Qatar Airways ako hlavného sponzora klubu v lete po tom, ako odsúhlasila štvorročný obchod, ktorý by mohol mať hodnotu až 61,5 € za sezónu.
 
Nike, Beko a Gillette patria k ďalším sponzorom, ktorí spolupracujú s Barcom, pretože klub sa neustále snaží rozširovať svojich partnerov vo všetkých štvrtiach sveta.
 
V najnovšej Deloitte Futbalovej peňažnej lize na rok 2017, ktorá zohľadnila účty pre sezónu 2015-16, bola Barca druhá za Manchester United.
 
Premier League získala príjmy vo výške 689 miliónov eur, nasledovala Barca (620,2 milióna eur) a Real Madrid (620,1 milióna eur).