Váš nákupný košík je prázdny!

Barcelona musí naladiť hluk

Je to prekvapujúce a trochu nespravodlivé, stupeň, ktorým Barcelona šliape pozdĺž okraja noža v Camp Nou. Ak odstránia Manchester United z Ligy majstrov, či už háčikom, podvodníkom, bezvýchodiskovým remízou alebo šampanským festivalom scintilačného, ​​inšpirovaného futbalu, budú mať o tri dobré výkony ďaleko od svojej tretej trofeje Treble.
 
Že sa ich protivníci v utorok stanú Manchesterom United - viedol ich teraz Ole Gunnar Solskjaer, ich mýtický strelec gólu z roku 1999 - v termíne, ktorý sa blíži 20. výročiu United a stal sa jediným anglickým tímom. , legendárny zoznam víťazov Treble je len jeden z futbalových quixotických malých zvratov humoru.
 
Skutočnosť, že utorok začína bodkou 1-0 do Barcelony, so Solskjaerom na lavičke Camp Nou, keď čas odchádza, ako to bolo, keď 90 minút bolo proti Bayernovi v roku 1999, je ešte jeden skvelý zákrut. Ale United nie sú jedinými súpermi v Barcelone: ​​História a osud sú tiež. Tieto tri hypotetické "dobré výkony", ktoré by podľa môjho názoru mohli vyhrať Treble, by museli byť veľké, pevné víťazstvo v semifinále prvej etapy, víťazný výkon vo finále UEFA 1. júna vo Wanda Metropolitano v Madride a, medzi tým, displej s dostatkom svalov a vkusu poraziť Valencia v Copa del Rey finále budúci mesiac.
 
Už sú blízko svojej prvej trofeji. Barcelona môže počítať víťazstvo v La Lige ako bytie priamo na mieste, cieľová čiara je len formalita. Rutinná, pozorná práca ich dostane cez túto líniu a vyhrá svoj 26. španielsky šampionát.
 
Valencia, podľa môjho názoru, má štartujúci XI, tím a tréner schopný zničiť tento Blaugrana sen v Copa del Rey. Keďže Katalánci, súčasní držitelia Copa a víťazi štyroch v rade, vstúpia do finále Benita Villamarina 25. mája ako favoriti, strana Marcelina je plná talentu, tempa a zvláštneho bojovníka. Potenciálne, oni sú gremlin v stroji Barcelony.
 
Všetko to znamená, že zatiaľ čo v utorok zostávajú veľké prekážky, začínajúc v utorok Anthony Martial, Marcus Rashford, Paul Pogba & Co., španielski majstri sú v pozoruhodne krásnej pozícii.
 
Treble sa musí skladať z klubu, ktorý vyhral svoju prvú domácu ligu, hlavnú domácu pohárovú súťaž a Ligu majstrov. Žiadne výnimky, žiadne hviezdičky: Toto je vrchol kontinentálneho futbalu.
 
Len sedem klubov to zvládlo. V chronologickom poradí: Celtic, Ajax, PSV, Manchester United, Barcelona, ​​Inter Miláno a Bayern Mníchov. Len Barca to urobili dvakrát, čo znamená, že traja muži - Sergio Busquets, Gerard Pique a Lionel Messi - sa stanú jedinými futbalistami v histórii, aby dokončili klobúkový trik tejto mýtickej a zlovestne ťažkej trojice.
 
To, čo mám na mysli, keď poviem, že je to všetko na hrane noža, je toto: Ničenie tejto misie by nebolo potrebné. Mal by Solskjaer vyrobiť ďalšie proti-the-odds víťazstvo, aby odstránil svojho súpera Camp Nou aj napriek tomu, že skončil gólom, a to aj napriek tomu, že traja hráči Barca už majú viac Trebles ako ktokoľvek iný, okrem hŕstky svojich vlastných bývalých spoluhráčov. oslnenie sa zapne na éru Barca od roku 2015.
 
Je to nespravodlivé, ale je to pravda. Skutočnosť, že Barcelona v tejto etape Ligy majstrov v uplynulých troch sezónach urobila zle, stratila v posledných troch štvrťfinálech celkovú maržu 10-6 a v štyroch zo šiestich zápasov nezaznamenala. o ich nedávnej španielskej dominancii. Je to neviditeľná škvrna, ak ste chlap, ktorý ich musel trénovať na opakovanie víťazstiev Ligy a Copy. Je to neviditeľné aj pre chalanov, ako sú Messi, Ivan Rakitic, Pique, Busquets a Jordi Alba, hráči, ktorí presne vedia, ako veľmi museli pracovať, aby si dali dokopy osem trofejných výhier, pretože pred poslednými štyrmi rokmi v Berlíne zapečali svoj posledný Treble.
 
Koľko klubov by predalo svoju dušu za osem trofejí za štyri roky? Váš klub? Možno práve Man United?
 
Obráťte sa, že stat na jeho hlavu, a väčšina hráčov by vymeniť plnú hlavu vlasov a všetky ich obraz práva, ak len oni mohli vyhrať štyri trofeje za osem rokov. Ale pre tých kritikov, ktorí sú teraz na mysli, že veľkosť spočíva len v víťazstve v Lige majstrov alebo zachovanie "Pohár s Big Uši" (ako Európsky pohár je často prezývaný), Barcelona škvrna je nezmazateľnejšie ako neviditeľné. Sila zdanlivo zdvíhajúceho kontinentu sa stala tak lákavou pre sponzorov, inzerentov a obchodníkov s klubmi - nehovoriac o lukratívnosti, keď zarábate na príjmoch Ligy majstrov, na prize money a na Vašom podiele televíznej stanice - že tí, ktorí hovoria "víťazstvo v domácej lige je dôležitejšie" sa zmenšili na tvrdých priaznivcov a hráčov: pravých tradicionalistov.